Agroturystyka Małopolskie. Zubrzyca Górna jest położona w malowniczym krajobrazie u podnóża Babiej Góry w dolinie potoku Zubrzyca (dopływ Czarnej Orawy). Wznosi się na wysokości 650-800 m n.p.m.
Domy położone na skraju lasu. Dwa obiekty obok siebie, dwie duże sale, pokoje z własnymi łazienkami 2,3,4 osobowe pokoje z tarasami bądź werandami, oddzielne wejścia. Plac zabaw dla dzieci.
Możliwość pełnego wyżywienia, dostęp do kuchni /lodówka, kuchenka, naczynia/.
Dlaczego warto do nas przyjechać:
przed domem bezpieczny parking, smaczna domowa kuchnia, piękna okolica, w pobliżu las, góry, trasy spacerowe i rowerowe, skansenu - 300m, górka do zjeżdżania na sankach, snowboardzie- 300m, blisko na Słowację - Jezioro Orawskie, źródła termalne (przejście graniczne - Chyżne ok. 20 km), w lasach spotkać można jelenie, sarny, dziki, lisy, wilki, żmije, zaskrońce, salamandry plamiste, traszki.
Atrakcje w pobliżu: Zubrzyca Górna to wieś o dużych walorach turystyczno-krajoznawczych co wpływa na rozwój turystyczny tej miejscowości. Niewątpliwie największą atrakcją turystyczną Zubrzycy jest Orawski Park Etnograficzny, która powstał na bazie dworku Moniaków, którego starsza część pochodzi z XVII wieku, a nowsza z 1784 roku. Dworek wraz z wyposażaniem i przyległymi mu obiektami przekazali państwu ostatni spadkobiercy Joanna Wilczkowa i jej brat Sandor Łaciak w 1937 roku. Po śmierci Joanny Wilczkowej dwór Moniaków został odnowiony i w 1955 roku utworzono tu pierwszy w Polsce po wojnie skansen - park etnograficzny. Oprócz zabudowań dworskich znajdują się inne charakterystyczne dla tego regionu obiekty przeniesione z innych wsi orawskich. W poszczególnych obiektach urządzono wystawy kompletnego wyposażenia wnętrz – tradycyjne meble, sprzęt domowy i gospodarski, zdobnictwo, stanowiące przejaw kultury ludowej Orawy. W parku przydworskim rosną wspaniałe okazy lip, świerków, jaworów, buków, które uznane zostały za pomniki przyrody. Innym zabytkiem Zubrzycy jest kościół pod wezwaniem św. Michała wzniesiony w latach 1837-40 w stylu barokowym. Ołtarz główny pochodzi z 1910 roku. Bezcennym zabytkiem jaki kryje ta świątynia jest chorągiew wotywna rodu Moniaków, pochodząca z 1705 roku. Ponadto spotkać można liczne figurki przydrożne z XVIII i XIX wieku.
Pomocne informacje: jazda konna - 2 km wyciąg narciarski - 7 km las - 10m najbliższa restauracja - 1 km sklep spożywczy - 400m Region geograficzny - Beskid Żywiecki Miasta i miejscowości w pobliżu - Nowy Trag, Sucha Beskidzka, Zakopane Atrakcyjne jeziora w pobliżu obiektu (do 3km) - Jezioro Orawskie
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
|