Międzynarodowe Targi Turystyczne "Nas styku kultur" mają łódzki rodowód i głównym ich celem jest prezentacja walorów turystycznych miasta jak i województwa łódzkiego, jednak odgrywają ważną rolę w zakresie promowania pozostałych regionów turystycznych naszego kraju.
Targi są imprezą cykliczną. W roku 2002, w dniach 22-24 marca, odbyła się ich ósma edycja. Z każdym rokiem cieszą się one większym zainteresowaniem – zarówno wystawców jak i mieszkańców Łodzi. Patronat honorowy nad imprezą objęli Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Prezydent Miasta Łodzi, natomiast medialny "Wiadomości Turystyczne", "Travel Trade Gazett" oraz "Gazeta Wyborcza". Równolegle z targami turystycznymi miały miejsce II Targi Aktywnego Wypoczynku oraz Intenflower.
W tegorocznej edycji targów wzięło w nich udział ponad 130 wystawców – biur turystycznych, hoteli, organizacji turystycznych oraz wielu innych. W Targach uczestniczyło m. innymi: Europejskie Centrum Rolnictwa Ekologicznego z siedzibą w Stryszowie, Stowarzyszenie Gospodarstw Agroturystycznych w Dorzeczu Warty i Pilicy, Sladkowskie Stowarzyszenie Agroturystyki i Turystyki, poza tym wiele przedstawicielstw województw jako jedną z głównych ofert wypoczynku promowało wypoczynek na wsi. Tradycyjnie należały do nich Podlasie, Małopolska oraz Podkarpacie. Uroki wsi zachwalane były również na stoiskach powiatu – prym w tym wiódł powiat zgierski, położony nieopodal Łodzi.
Sami organizatorzy zapraszali do występów regionalne kapela, co bardzo o ożywiało atmosferę w hali wystawowej, a rozochocona publiczność częstowała się chlebem ze smalcem lub egzotycznym sękaczem. Zainteresowanie naszych rodaków pobytami na wsi jest nadal duże, co wynika przede wszystkim z powodów finansowych oraz faktu, iż oferta wypoczynku w gospodarstwach jest coraz ciekawsza i lepiej prezentowana.
Organizatorom należą się podziękowania za profesjonalne przygotowanie imprezy. Ósme Międzynarodowe Targi Turystyczne "Nas styku kultur" można uznać za zakończone. Opracował: Sebastian
|